Matecznik – jest terenem wolnym od ingerencji człowieka, gdzie funkcjonuje naturalny ekosystem w stanie nienaruszonym wpływami cywilizacji. Matecznik jest nieskazitelny, pierwotny i czysty.

Koncepcja zachowania natury w niemal nienaruszonym stanie stała się ideą linii przetworów Matecznik – Tradycja z Natury.

Constans, jako niewielka rodzinna firma zlokalizowana w okolicy Puszczy Białowieskiej, od 1990r. zajmowała się skupem dziko rosnących owoców, ziół i grzybów bezpośrednio od zbieraczy, mieszkańców puszczańskich terenów. Z biegiem lat rozwinęliśmy zakres działalności firmy, dystrybuując pozyskane surowce nie tylko na rynek krajowy, ale również do odbiorców z innych części Europy i świata, pozostając przy tym wiernym idei naturalności. Bezpośredni dostęp do tych najczystszych zasobów, dał nam możliwość stworzenia unikalnej linii produktów, wolnych od zanieczyszczeń i nieprzetworzonych chemicznie.

Uczestniczymy w tworzeniu każdego z naszych produktów od momentu pozyskania zebranych surowców. Dzięki skupowaniu bezpośrednio od zbieraczy mamy możliwość kontroli jakości na najwcześniejszym etapie. Poszczególne fazy produkcji, od przygotowania po pakowanie, odbywają się w siedzibie firmy i wykonywane są ręcznie przez wyspecjalizowany zespół. Jest to dla nas szczególnie istotne, daje bowiem gwarancję najwyższej jakości na każdym etapie powstawania produktów.
Nasze wyroby komponowane są wyłącznie z dziko rosnących owoców, ziół i grzybów, a ich przygotowanie opieramy na tradycyjnych przepisach i recepturach pochodzących z obszaru białowieskich ziem. Ten niezachwiany, naturalny porządek zbioru, przygotowania i stałej opieki, daje nam możliwość zaoferowania unikatowej serii produktów Matecznik – Tradycja z Natury.

Dzięki systematycznej pracy, pasji oraz ogromnemu zaangażowaniu dzisiaj możemy z wielką dumą podzielić się z Państwem linią produktów z najczystszego regionu Polski.