Opierając się na tradycyjnych białowieskich metodach, recepturach i przepisach udało nam się stworzyć linię wyjątkowych produktów. Dziko rosnące owoce, zioła i grzyby wymagają szczególnego procesu przygotowania, aby można było ocalić je po sezonie zbioru, jednocześnie zachowując wszystkie właściwości i walory smakowe.

Matecznik Tradycja z Natury

Zioła i grzyby suszymy w sposób zapewniający zachowanie walorów smakowych oraz właściwości zdrowotnych. Konfitury i syropy pasteryzowane są zgodnie z XIX w. metodami, dzięki temu udaje się zachować barwę, smak i zalety prozdrowotne owoców. Miody pochodzące z naszych białowieskich pasiek, pozostają w stanie nienaruszonym, bezpośrednio z ula trafiają do słoików. Grzyby umieszczamy w zalewach ziołowych, aby wydobyć pełnię ich smaku.

Przygotowanie produktów zgodnie z ideą, aby to co naturalne pozostało naturalne, jest procesem wymagającym i niełatwym. Metoda, którą stosujemy podczas przygotowania przetworów, bazuje na opiece nad produktem, wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania zespołu pracowników.

Pierwszym etapem, jest wybór surowych owoców, ziół i grzybów, które skupujemy bezpośrednio od białowieskich zbieraczy w zgodzie z cyklem kwitnienia i dojrzewania. Mieszkańcy okolic pierwotnego lasu, z wielkim szacunkiem podchodzą do darów tego wyjątkowego miejsca. Pozwalają zbiorom osiągnąć pełnię rozwoju, a co za tym idzie pełnię smaku i dopiero wówczas zbierają te dzikie dary natury.

Szanujemy ten wyjątkowy skarb puszczańskiego lasu, we wszystkich Naszych przetworach i suszach nie stosujemy żadnych dodatków chemicznych i konserwantów.

Dokładamy należytej staranności aby linia wyrobów Matecznik – Tradycja z Natury -pochodząca z najczystszego regionu Polski,
była wyjątkowa, naturalna i najwyższej jakości.